Новини публікуються мовою оригіналу

Летичівський районний суд Хмельницької області визнав обґрунтованою відмову профспілкового комітету в наданні згоди на звільнення методиста по початкових класах районного методичного кабінету за п. 1 ст. 40 КЗпП (у зв’язку зі скороченням штату) та з цієї підстави поновив працівника на посаді. Про таку судову практику повідомляє Профспілка освітян на своєму веб-сайті.

Ухвалюючи таке рішення, суд застосував норми трудового законодавства, які передбачають надання переважного права на залишення на роботі в разі скорочення чисельності чи штату працівників у зв'язку зі змінами в організації виробництва та праці працівникам із вищою кваліфікацією та продуктивністю праці.

Аналізуючи письмові докази, суд дійшов такого висновку: районний відділ освіти не надав профспілковому комітету інформацію про категорію працівників, яких може стосуватися звільнення, не провів із профспілкою не пізніше як за 2 місяці до намічуваних звільнень спільні консультації щодо заходів із запобігання звільнення працівників (ст. 49-4 КЗпП, ч. 3 ст. 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»