Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Харківській області нагадує: під час особливого періоду для платників єдиного внеску, призваних на військову службу під час мобілізації або залучених до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їхньої військової служби зупиняється застосування норм ст. 25 Закону про ЄСВ.

Підставою для зупинення застосування норм ст. 25 Закону про ЄСВ є копія військового квитка чи документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов платника єдиного внеску на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, яка подається до органів ДФС цим державним органом протягом 10-ти днів після його демобілізації.

Якщо платник єдиного внеску не має можливості надати військовий квиток, документами, що підтверджують призов на військову службу під час мобілізації, можуть бути:

  • для військовозобов’язаних — довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною, із зазначенням дати мобілізації, підписана начальником (командиром) і скріплена печаткою, повістка, мобілізаційне розпорядження, контракт про проходження військової служби;
  • для резервістів — витяг із наказу про зарахування до списків особового складу військової частини із зазначенням дати мобілізації, підписаний начальником (командиром) і скріплений печаткою, чи довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною.

Зазначені документи можуть видаватися також і родинам військовозобов’язаних і резервістів для пред’явлення їх за місцем вимоги.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»