Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 01.04.2016 р. № 7148/6/99-99-19-02-01 розглянула питання щодо розміру зарахування сум податку з іноземних джерел при обчисленні податку на прибуток.

Нагадаємо: пп. 141.4.9 ПКУ передбачено, що суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. Так, зарахування сплачених за митним кордоном України сум податку здійснюється за умови подання письмового підтвердження контролюючого органу іншої держави щодо факту сплати такого податку та за наявності чинного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування доходів.

Тож із метою використання платниками права, передбаченого пп. 141.4.9 ПКУ, податківці рекомендують збільшити показник рядка 16 Додатка ЗП до декларації на суми податку на прибуток, отриманого з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, що зараховуються під час сплати ними податку в Україні.

Разом із тим під час подання декларації платниками податку на прибуток підприємств, які розраховуватимуть зменшення нарахованої суми податку в Додатку ЗП з урахуванням сум податку на прибуток, що сплачені за кордоном, податківці рекомендують подати доповнення до декларації, передбачене п. 46.4 ПКУ, із відповідним поясненням і зазначенням відповідних сум, указавши про цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.

При цьому розмір суми податку, отриманий з іноземних джерел, на який можна зменшити суму податку, що підлягає сплаті в Україні, розраховується з урахуванням формули: (рядок 06 + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 Декларації) - (рядок 16.1 + рядок 16.2 + рядок 16.3.1 додатка ЗП) — не більше позитивного значення.

Також контролери звертають увагу на те, що чинною редакцією ПКУ не передбачено зарахування перевищення суми податку, сплаченої за кордоном, у зменшення податкових зобов’язань із податку на прибуток у наступних звітних періодах.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»