Новини публікуються мовою оригіналу

Фахівці ДФСУ в підкатегорії 101.17 «ЗІР» надали роз’яснення щодо особливостей заповнення податкових накладних із 01.04.2016 р. у разі постачання послуг.

Передусім контролери нагадали: починаючи із 01.04.2016 р. податкова накладна складається за новою формою, порядок заповнення якої затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307 (далі Порядок № 1307).

Графи 4 та 5 податкової накладної заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної.

У графі 4 зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО.

У разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 11 Порядку № 1307, у графі 4 указується «грн». 

У разі якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО:

  • у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається в первинних документах;
  • у графі 5 — код зазначено в графі 4 умовного позначення одиниці вимірювання/обліку, згідно з КСПОВ; у разі якщо в графі 4 зазначено умовне позначення одиниці виміру, яка відсутня в КСПОВО, графа 5 не заповнюється.    

До графи 6 уносяться дані щодо кількості (об’єму, обсягу) постачання товарів/послуг:

  1. 1) у разі складання податкової накладної на повне постачання послуги чи на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається «1».
  2. 2) у разі складання податкової накладної на часткове постачання послуги чи на суму попередньої оплати частини вартості послуги в графі 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, указаного в договорі, або в разі отримання суми попередньої оплати в розмірі половини договірної вартості послуги в графі 6 указується число «0,5».
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»