Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у Запорізькій області на своєму офіційному веб-сайті повідомила: якщо перша подія відбулася до реєстрації платником ПДВ, а друга подія — після такої реєстрації, то податкове зобов’язання з ПДВ за такою операцією не нараховується.

Пояснюють податківці це тим, що право на нарахування ПДВ і складання податкових накладних надається винятково особам, зареєстрованим як платники ПДВ.

Так, якщо в платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга подія — після такої реєстрації, то податкове зобов’язання з ПДВ за такою операцією не нараховується (за умови незастосування касового методу).

Якщо ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань, то в разі надходження за фактом оплати поставлених товарів/послуг після його реєстрації платником ПДВ, він зобов’язаний задекларувати податкові зобов’язання з ПДВ.

Крім цього, якщо платник до його реєстрації платником ПДВ, на дату виникнення першої події, зобов’язаний був зареєструватися платником ПДВ, у зв’язку з досягненням обсягу оподатковуваних операцій 1 млн грн, але не зареєструвався, то податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються, без права на формування податкового кредиту.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»