Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС в Одеській області в листі (від 11.04.2016 р. № 757/10/15-32-14-06-10) розглянуло питання необхідності застосування РРО в залі для міжнародних перевезень за умови, якщо алкоголь відпускається на розлив, але оплата проводиться по безготівковому розрахунку, а його вартість входить до загальної вартості комплексних послуг й оплачується перевізником (замовником) за фактом надання послуг по безготівковому розрахунку.

Фахівці податкової зазначили, що під час здійснення:

  • розрахункових операцій у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО є обов’язковим;
  • розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО не застосовується.

Також ДФС наголосила, що продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється лише суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів, і дозволяється продаж вин столових без застосування РРО з використанням книжок та книг обліку розрахункових операцій такими суб'єктами господарювання (ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»