Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 23.03.2016 р. № 6335/6/99-99-19-02-02-15 розглянула питання щодо оподаткування спільної діяльності за довгостроковим контрактом.

У разі отримання прибутку в межах договору про спільну діяльність, такий прибуток розподіляється пропорційно вартості вкладів учасників у спільне майно. Сума прибутку, отриманого кожним учасником договору простого товариства в межах спільної діяльності, є доходом кожного учасника та підлягає включенню з метою оподаткування до складу доходу окремої юридичної особи — учасника простого товариства.

Тож контролери повідомляють: оскільки положення ПКУ не містять особливостей окремого обліку операцій зі спільної діяльності, учасники спільної діяльності без створення юридичної особи — платники податку на прибуток, у т.ч. оператор, подають фінансову звітність і податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2015 рік за новою формою, у якій прибуток кожного учасника, отриманий у межах спільної діяльності, ураховується при визначенні фінрезультату до оподаткування такого учасника згідно з правилами бухобліку.

Окрім того, податківці відмічають: надміру сплачені суми грошових зобов’язань, які обліковуються на картках особових рахунків договорів про спільну діяльність, підлягають поверненню платнику податків з урахуванням положень п. 43.3 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»