Новости публикуются на языке оригинала

Фахівці ГУ ДФС у Чернівецькій області роз’яснили: якщо фізособа-підприємець має паспорт прив’язки тимчасової споруди (далі — ТС), вона повинна мати і правовстановлюючі документи на земельну ділянку (свідоцтво про право власності або користування чи договір оренди земельної ділянки), за якими розраховується плата за землю.

Позиція вже достатньо усталена — ДФС надавала аналогічні роз’яснення в листі від 22.04.2015 р. № 1842/99-99-17-04-02-18.

Пунктом 2.6 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (затверджений наказом Мінрегіону від 21.10.2011 р. № 244) передбачено: для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування й архітектури із заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої наряду з іншими документами надає схему розміщення ТС, що затверджена додатком 1 Порядку. Додаток 1 Порядку містить форму схеми розміщення ТС із вказівкою площі земельної ділянки згідно з документами на землекористування. Тобто перш ніж оформлювати паспорт прив'язки суб'єкт господарювання має отримати документи на землекористування, і лише після їх отримання він може звертатися за оформленням паспорта прив'язки.

Документи, що подаються для отримання паспорта прив'язки, мають містити дані щодо розміру земельних ділянок, які вносяться на підставі отриманих суб'єктом господарювання документів на право користування земельною ділянкою.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»