Новини публікуються мовою оригіналу

Органи Державної казначейської служби України (далі — Казначейство) затримують соціальні виплати від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд соцстраху). Про це йдеться в повідомленні на веб-сайті Фонду.

У зв'язку з тим, що при затвердженні постанов Уряду, які стосуються верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування й отримання соціальних виплат, не було враховано специфіку проведення нарахування й отримання застрахованими особами соціальних виплат за рахунок коштів Фонду соцстраху, у країні склалася критична ситуація, унаслідок чого органами Казначейства затримуються розрахункові операції щодо перерахування матеріального забезпечення по платіжним дорученням, поданим органами Фонду соцстраху.

У листах Мінфіну від 28.03.2016 р. № 31-29000-09-10/8924 та від 29.03.2016 р. № 31-29000-09-10/9026 були надані рекомендації Казначейству, у яких зазначено про необхідність подання органами Фонду інформації в розрізі кожної фізичної особи по допомогах із тимчасової непрацездатності, вагітності та пологах.

Органами ДКСУ надіслані попередження на адреси виконавчих дирекцій відділень Фонду про зупинення із 01.04.2016 р. перерахування коштів на здійснення соціальних виплат, відповідно до платіжних дорученнях, без наявного реєстру таких виплат.

Слід зазначити: відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105, робочими органами Фонду здійснюється фінансування страхувальників-роботодавців, а не застрахованих осіб.

Згідно із п. 2 Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду, затвердженого постановою правління Фонду від 22.12.2010 р. № 26, передбачені певні реквізити, які містяться в заяві-розрахунку, але відсутні в реєстрі, що вимагає Мінфін.

Беручи до уваги зазначене, органи Фонду не мають технічної можливості надавати до органів Казначейства інформацію в повному обсязі за формами, визначеними додатками 1–3 до Порядку № 151.

Незважаючи на це, органами ДКСУ із 04.04.2016 р. не приймаються до виконання платіжні доручення, що подаються виконавчими дирекціями відділень Фонду на фінансування матеріального забезпечення.

У зв'язку з цим робочі органи Фонду вимушені звертатися до судових органів за захистом порушених прав та інтересів як своїх, так і застрахованих осіб, і стягненням заборгованості по матеріальному забезпеченню.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»