Новини публікуються мовою оригіналу

Кабмін своєю постановою (від 06.04.2016 р. № 267) уніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.

Компенсація надається на конкурсній основі суб’єктам господарювання агропромислового комплексу. Вона надається за нараховані та сплачені в поточному році відсотки за користування кредитами в розмірі 50% облікової ставки НБУ, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами.

Ідеться про залучення коштів для покриття витрат, пов’язаних із закупівлею пально-мастильних матеріалів, насіння, добрив, засобів захисту рослин, кормів, сировини й інгредієнтів для виробництва комбікормів, ветеринарних препаратів, спермопродукції, молодняку сільськогосподарських тварин і птиці, обладнання для тваринницьких ферм і комплексів, запасних частин для ремонту сільськогосподарської та зрошувальної техніки й обладнання, енергоносіїв, та оплати послуг, пов’язаних із виконанням ремонтних робіт сільськогосподарської та зрошувальної техніки, робіт (послуг) із підготовки й обробки ґрунту, посіву, захисту рослин від хвороб і шкідників, унесення добрив і підживлення, збирання врожаю.

Право на отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами тепер матимуть і фізособи-підприємці.

Уточнено граничну межу процентних ставок за користування кредитами, які підлягають відшкодуванню у 2016 році. За кредитами, залученими у:

  • 2015 році — за умови, якщо сума відсотків і розмір плати за надання інших банківських послуг, пов'язаних із цим кредитом (розрахункове обслуговування кредиту, розгляд кредитного проекту, управління кредитами, консультаційні послуги тощо) не перевищуватиме 30% річних;
  • 2016 році — за умови, якщо сума відсотків за користування кредитами не перевищує облікової ставки НБУ, збільшеної на 3 процентних пункти на момент укладання договору (у зв'язку із тенденціями щодо зміни облікової ставки НБУ).

Строк дії постанови — 2016 рік.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»