Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління ДФС у м. Києві в листі від 01.04.2016 р. № 7959/10/26-15-12-05-11 розглянуло питання щодо обкладення ПДВ передання автомобіля нерезиденту на безоплатній основі за договором позички.

Контролери повідомляють: зважаючи на те, що операція з передання нерезиденту автомобіля на безоплатній основі за договором позички відсутня в переліку операцій, зазначених у п.п. 186.2 і 186.3 ПКУ, місцем постачання таких послуг, відповідно до п. 186.4 ПКУ, визначається місце реєстрації постачальника.

Отже, місцем постачання резидентом — платником ПДВ послуги з безоплатного передання рухомого майна нерезиденту є митна територія України, а тому така операція є об’єктом обкладення ПДВ та оподатковується в загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

При цьому, згідно з п. 188.1 ПКУ, база оподаткування операцій із постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи зі звичайної ціни).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»