Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Волинській області нагадує: при складанні й надісланні (врученні) податкових повідомлень-рішень платникам податків контролюючі органи застосовують новий Порядок, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 р. № 1204 (даліПорядок № 1204).

Починаючи з 16.02.2016 р. податкові повідомлення-рішення повинні бути складені й надіслані (вручені) платникам податків за формами згідно з додатками до Порядку № 1204.

При цьому оновлені форми податкових повідомлень-рішень суттєво відрізняються від форм, затверджених раніше чинними наказами (зокрема, не містять корінців, окрім податкових повідомлень-рішень за формою «Ф», суттєво змінена форма «В4», яка складається в разі зменшення від’ємного значення суми податку на додану вартість, тощо).

Водночас Порядком № 1204 у зв’язку з новаціями в законодавстві затверджено нові форми податкових повідомлень-рішень, а саме:

  • форма «Р1», яка складається в разі виявлення за результатами перевірок заниження чи завищення суми податкового кредиту та/або суми податкових зобов’язань для цілей р. V ПКУ, заявленої в податковій декларації з податку на додану вартість, що не призвело до виникнення грошових зобов'язань за результатами перевірки (крім випадків, коли зазначене заниження чи завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки);
  • форма «Н», яка складається в разі виявлення порушення платниками податку на додану вартість граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, установлених ст. 201 ПКУ;
  • форма «Д», яка складається за результатами перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, у т.ч. податкових агентів (юридичних або фізичних осіб), із питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податків і зборів, у т.ч. податку на доходи фізичних осіб, при виплаті доходів на користь платників податків — фізичних осіб.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»