Новини публікуються мовою оригіналу

Для дерегуляції підприємницької діяльності в сфері охорони здоров’я та покращення медичного обслуговування населення постановою КМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» від 02.03.2016 р. № 285 (даліПостанова № 285) затверджено ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики.

Так, Постановою № 285 зменшено обсяг даних, які повинен декларувати суб’єкт господарювання для отримання ліцензії, а також скорочено перелік документів, які подаються до заяви про отримання ліцензії. Крім того, Постанова № 285 передбачає можливість для розвитку приватного медичного сектора, а саме:

  • надає можливість відкривати медичну практику фізособам-підприємцям, що не мають медичної освіти, але наймати на роботу тих, хто її має. Ця норма надасть можливість залучати інвестиції та розширить доступ до надання медичної допомоги в непрестижних регіонах;
  • вилучає норми щодо обов’язкової наявності у фізособи-підприємця вищої кваліфікаційної категорії за відповідною спеціальністю, що надає йому право створювати робочі місця й наймати лікарів за заявленою спеціальністю;
  • установлює норми щодо якості надання медичної допомоги пацієнтам відповідно до стандартів і протоколів, затверджених МОЗ України.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»