Новини публікуються мовою оригіналу

Мінприроди в листі (від 01.04.2016 р. № 5/3-17/3100-16) розглянуло питання щодо строку дії дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Фахівці зазначили: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу (ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 р. № 2707-XII, даліЗакон про забруднення).

Строк дії дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до:

  • першої групи, — 7 років;
  • другої групи, — 10 років;
  • третьої групи, — необмежений.

До першої групи належать об'єкти, які взяті на державний облік і мають виробництва або технологічне устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування. До другої групи належать об'єкти, які взяті на державний облік і не мають виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування. До третьої групи належать об'єкти, які не належать до першої та другої груп.

«Прикінцевими положеннями» Закону про забруднення встановлено: строк дії дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до третьої групи, до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» та який на момент набрання чинності зазначеним Законом був дійсним, є необмеженим.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»