Новини публікуються мовою оригіналу

Фахівці ДФСУ в підкатегорії 116.13 «ЗІР» роз’яснили, у якому порядку та в який строк після відкриття електронного рахунка платнику акцизного податку з реалізації пального ДФС інформуватиме такого платника про реквізити його електронного рахунка.

Зокрема, згідно із п.п. 16, 17 Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою Кабміну від 24.02.2016 р. № 113 (далі Порядок № 113), електронні рахунки відкриваються автоматично без укладення договору та на безоплатній основі виключно на підставі реєстрів для Казначейства, які ДФС після внесення осіб до реєстру платників протягом одного робочого дня надсилає Казначейству. У реєстрі для Казначейства зазначаються:

  • найменування чи прізвище, ім’я й по батькові платника податку;
  • податковий номер або номер і серія паспорта (для фізичних осіб — підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
  • номер бюджетного рахунка;
  • код згідно з ЄДРПОУ та МФО органу Казначейства, до якого здійснюється перерахування податку до державного бюджету.

Датою початку здійснення платником податку операцій із використанням електронного рахунка є дата відкриття такого рахунка, але не раніше 1 березня 2016 року.

Казначейство, відповідно до вимог ст. 69 ПКУ, надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше операційного дня, що настає за днем його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка (п. 18 Порядку № 113).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»