Міндоходів у ЄБПЗ розмістило відповідь на запитання: що є підставою для нарахування роботодавцем ЄВ у розмірі 8,41% суми нарахованої заробітної плати працюючим інвалідам?

Податківці сходяться з позицією, раніше озвученою ПФУ (лист від 19.08.2013 р. № 21803/03-30), що підставою для застосування цього розміру ЄВ є завірена копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності (п. 3.13 р. III Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 455).

Отже, нарахування роботодавцем ЄВ у розмірі 8,41% на заробітну плату працюючим інвалідам здійснюється з моменту встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання підприємством завіреної копії довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності.

До уваги бюджетних установ!

Держфініспекція має іншу позицію щодо озвученого запитання. Якщо за наслідками ревізії виявляють факт, що бюджетна установа нараховувала ЄСВ на зарплату інваліда за ставкою 36,3% з дня прийняття його на роботу, а за ставкою 8,41% лише з дати надання працівником відповідної довідки МСЕК, держфінінспектори наполягатимуть на поверненні органом ПФУ (органом доходів і зборів) зайве сплачених бюджетною установою коштів. За логікою держфінінспекторів, бюджетна установа мала би відразу сплачувати ЄСВ за ставкою 8,41%, якщо прийняла на роботу працівника-інваліда.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»