Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 04.03.2016 р. № 7837/7/99-99-17-01-02-17 повідомила: після внесення змін до програмного забезпечення 1С «Податковий блок» у частині формування податкового повідомлення-рішення (далі — ППР) за формою «Д» пеня з ПДФО та/або військового збору експортуватиметься в ІКП одночасно із сумами грошових зобов'язань. Нарахування пені закінчується, зокрема, у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу (п. 129.3 ПКУ).

Окрім цього, ДФС нагадала: набрав чинності наказ Мінфіну «Про затвердження Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» від 28.12.2015 р. № 1204.

Згідно з новим Порядком, ППР складається:

  • за формою «Д», якщо дані перевірок свідчать про порушення податковим агентом правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податку на доходи фізичних осіб та/або військового збору та контролюючий орган визначає суму грошових зобов'язань (податкових зобов'язань та/або штрафних (фінансових) санкцій) та/або пені;
  • за формою «Ш» у разі нарахування відповідно до ст. 126 ПКУ штрафних санкцій за порушення фізичними особами — підприємцями, які перебувають на загальній системі оподаткування, фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, а також громадянами строків сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та/або військового збору, визначених у річній декларації про майновий стан і доходи, та фізособами-підприємцями — платниками єдиного податку групи 3 строків сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов'язань з єдиного податку;
  • за формою «Р» у разі встановлення за результатами перевірки фактів неподання, подання з порушенням установлених строків, подання не в повному обсязі, із недостовірними відомостями чи з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги); якщо такі недостовірні відомості чи помилки спричинили зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або зміну платника податку, податковий агент притягується до відповідальності, передбаченої п. 119.2 ПКУ.

За результатами однієї перевірки фізичної особи — підприємця чи фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, можуть одночасно складатись ППР за формами «Р», «Ш» та «Д».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»