Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Полтавській області в листі (від 30.03.2016 р. № 1307/10/16-31-14-05-19) роз’яснило, як приймати готівку під час надання платних послуг бюджетними установами природно-заповідного фонду.

Фахівці ДФС дійшли такого висновку: під час отримання грошових коштів від юридичних і фізичних осіб за надані послуги в готівковій та безготівковій формі із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг із використанням платіжного терміналу, установленого на місці проведення розрахунків (надання послуги), суб’єкти господарювання зобов'язані здійснювати розрахункові операції на повну суму покупки з використанням РРО, а винятково в разі надання послуг, які підпадають під дію п. 24, 25 Переліку 1 , — із використанням розрахункових книжок і книг обліку розрахункових операцій.

1 Перелік окремих форм та умов здійснення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій із використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затверджений постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336.

У разі здійснення розрахункових операцій з юридичними та фізичними особами лише в безготівковій формі шляхом зарахування коштів на банківський рахунок через установи банків шляхом оплати з банківського рахунка платника чи з використанням спеціального платіжного засобу (платіжної картки) через платіжні термінали, установлені в установах банків, РРО не застосовується.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»