Новини публікуються мовою оригіналу

Мінфін наказом від 03.03.2016 р. № 308 уніс зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників (наказ Мінфіну від 24.11.2014 р. № 1162). Документ набирає чинності із 15.04.2016 р.

Зокрема, змінами передбачається, що до завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог, а також у день отримання запиту від суб'єкта державної реєстрації контролюючий орган передає до Єдиного державного реєстру в порядку інформаційної взаємодії відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою № 11-ЄСВ.

Якщо до завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог, на запит суб’єкта державної реєстрації контролюючим органом було надано відомості про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ та якщо у платника ЄСВ виникла заборгованість із ЄСВ до проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, контролюючий орган формує та передає до Єдиного державного реєстру відомості про наявність заборгованості зі сплати ЄСВ.

Якщо контролюючим органом до Єдиного державного реєстру передано відомості про наявність заборгованості зі сплати ЄСВ, після погашення такої заборгованості контролюючий орган передає до Єдиного державного реєстру відомості про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ.

У разі наявності заборгованості зі сплати єдиного внеску відомості за формою № 11-ЄСВ разом із додатком надсилаються (видаються) комісії з припинення (ліквідаційній комісії, ліквідатору) або відповідальній особі платника за його зверненням.

У разі отримання від державного реєстратора відомостей про проведення реєстраційної дії щодо початку проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації контролюючий орган протягом 30 календарних днів із дати надходження таких відомостей надсилає державному реєстратору відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою № 11-ЄСВ.

Після внесення державним реєстратором до Єдиного державного реєстру запису про проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації контролюючий орган здійснює зняття з обліку платника єдиного внеску.

Дата зняття з обліку збігається з датою закриття інтегрованої картки платника єдиного внеску чи датою отримання відомостей державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в разі, якщо на дату отримання таких відомостей закрито інтегровану картку такого платника.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»