Затверджено Порядок визначення регуляторної бази активів суб’єктів природних монополій, що здійснюють господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення.

Порядок поширюється на суб’єктів природних монополій, що здійснюють або мають намір здійснювати господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення на підставі відповідних ліцензій, виданих Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі — Комісія), та прийняли рішення про застосування стимулюючого регулювання за погодженням з Комісією.

Порядок установлює механізм визначення регуляторної бази активів ліцензіатів, груп активів, що входять до складу регуляторної бази, строків їх корисного використання та метод нарахування амортизації для розрахунку необхідного доходу від здійснення діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення на принципах стимулюючого регулювання.

Нагадаємо: регуляторна база активів — сукупна вартість активів суб’єкта природних монополій, суб’єкта господарювання на суміжних ринках у сфері комбінованого виробництва електричної та теплової енергії, що визначається у порядку, затвердженому органом, який здійснює державне регулювання діяльності суб’єктів природних монополій (п. 1 ст. 1 закону України «Про природні монополії» від 20.04.2000 р. № 1682-III).

Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 20.09.2013 р. № 170.

Постанова набирає чинності з дня офіційного опублікування

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»