Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 15.03.2016 р. № 5617/6/99-99-19-02-01-15 розглянула питання щодо порядку подання Декларації з податку на прибуток підприємств та Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткових організацій у випадку, коли платник податку на прибуток підприємств у IV кварталі 2015 року отримав статус неприбуткової організації.

Контролери повідомляють, що таке підприємство за результатами діяльності за 2015 рік повинно подати:

  • податкову декларацію з податку на прибуток підприємства. При цьому звітний податковий період починається з початку звітного (податкового) року та закінчується останнім календарним днем, що передує даті реєстрації підприємства (установи, організації) у контролюючому органі як неприбуткової організації;
  • звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. При цьому перший податковий (звітний) період розпочинається з дати реєстрації в контролюючому органі неприбуткової організації та закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) року.

Окрім того, підприємство за результатами діяльності за 2015 рік повинне подати до контролюючого органу разом із декларацією з податку на прибуток підприємства фінансову звітність, складену наростаючим підсумком, із початку звітного (податкового) року до дати реєстрації підприємства в контролюючому органі як неприбуткової організації.

Водночас у п. 46.4 ПКУ зазначено: якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена контролюючим органом, збільшує чи зменшує його податкові зобов’язання, усупереч нормам ПКУ з такого податку він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації. У разі необхідності платник податків може подати разом із такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені в довільній формі, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації.

Податківці також звертають увагу на те, що неприбуткове підприємство (організація) також може скористатися правом доповнення звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, форма якого містить спеціально відведене місце для такого випадку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»