Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 12.03.2016 р. № 5383/6/99-99-19-02-02-15 розглянула питання щодо нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів юридичними особами — платниками єдиного податку.

Контролери наголошують: юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, у т.ч. сільгоспвиробники, у разі прийняття рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам) зобов’язані в порядку, визначеному п. 57.11 ПКУ, нараховувати та вносити до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток при виплаті дивідендів, розрахований з усієї суми такої виплати.

У разі виплати юридичними особами, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, дивідендів такі платники єдиного податку, окрім розрахунку єдиного податку, подають Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, затверджену наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897, у якій у рядку 20 відображають унесені до бюджету авансові внески з податку на прибуток.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»