Якщо підприємство придбало нерухомість на землях державної та комунальної власності й бажає отримати відповідну ділянку в користування, перш за все, необхідно припинити право користування попереднього власника. Однак припинити право користування можливо лише на сформовану земельну ділянку. Земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. Всі інші перед відчуженням необхідно сформувати.

Для формування земельних ділянок відповідно до ст. 56 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 р. № 858-IV необхідно замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки, яка знаходиться в користуванні згідно з державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.

Після розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки відповідний орган виконавчої влади чи місцевого самоврядування з урахуванням положень ст. 142 Земельного кодексу України (далі — ЗКУ) приймає рішення про припинення права користування земельними ділянками, на яких розташовані придбані об’єкти нерухомого майна (нежитлові будівлі та споруди). Далі орган виконавчої влади чи місцевого самоврядування в порядку, установленому ст. 123 ЗКУ, приймає рішення про передачу (надання) в оренду земельних ділянок, на яких знаходяться нежитлові будівлі та споруди.

Лист Держземагентства від 23.08.2013 р. № 15299/17/11-13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»