Новини публікуються мовою оригіналу

Податківці нагадують: роздрібні торговці, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, зазначають у касовому чеку окремим рядком розмір ставки акцизного податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами, на початку рядка друкується назва такого податку.

Із 11 березня 2016 року набрав чинності наказ Мінфіну «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)» від 21.01.2016 р. № 13. Положенням затвердили, що реквізит «Акцизний податок» віднині обов’язковий реквізит фіскального касового чека на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 — Додаток 1 до Положення № 13.

«Потрібно зважити на те, що суб’єкти господарювання, які ще в минулому році відображали в чеках «роздрібний» акциз, пробиватимуть такі чеки й надалі. Їм досить лише звірити їх форму за новими вимогами та за необхідності внести корективи. Виробники касових апаратів повинні випустити версії програмного забезпечення РРО, які б дозволяли виділяти в чеку «роздрібний» акциз для тих суб’єктів господарювання, котрі не відображали цей вид податку», — звертають увагу податківці.

Суб’єкти господарювання повинні стежити за оновленням Держреєстру РРО, перевіряючи, чи внесено до нього нову версію програмного забезпечення для свого касового апарата. Якщо таке ПЗ з’явилося в Реєстрі — негайно уточнити у своєму ЦСО, чи реалізовано в новій версії можливість виділяти акциз. Якщо так — надати свої касові апарати до ЦСО для оновлення їх внутрішнього ПЗ. Якщо це своєчасно не зробити, через відсутність у чеку хоча б одного з обов’язкових реквізитів такий документ не прийматиметься як розрахунковий.

 

ДПІ в Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»