У таблиці 5 додатка 4 передбачено нову графу 8 «Договір ЦПХ за основним місцем роботи», яку заповнюють у разі, якщо між платником ЄСВ і застрахованою особою укладено або розірвано цивільно-правовий договір (крім ЦПД, укладених із фізособою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з ЄДР).

Для застрахованих осіб, які уклали або розірвали ЦПД із платником єдиного внеску, у реквізиті 8 зазначають  «1», якщо між застрахованою особою та цим платником раніше укладено інші трудові договори (тобто трудові договори укладені відповідно до Кодексу законів про працю України).

У всіх інших випадках під час внесення даних щодо осіб, які уклали чи розірвали ЦПД, у таблиці 5 додатка 4 в реквізиті 8 проставляють «0».

Тому для працівника, який працює в роботодавця на умовах трудового договору за сумісництвом (як і для основного працівника), у місяці, у якому між цим працівником та платником ЄСВ укладено або розірвано ЦПД, у таблиці 5 додатка 4 зазначають:

  • у реквізиті 7 «Категорія особи» ― «3»;
  • у реквізиті 8 «Договір ЦПХ за основним місцем роботи» ― «1»;
  • реквізит 11 «Період трудових відносин, відносин за договорами цивільно-правового характеру та відпусток» заповнюють відповідно до дати початку або кінця відносин цивільно-правового характеру. Таке роз’яснення надали спеціалісти ПФУ.

Детальніше про це читайте в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 116 за 2013 рік.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»