Президент України підписав указ, яким встановив не проводити в 2014 році призов до Збройних Сил України та інших військових формувань (крім внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України).

Нагадаємо: строки проведення призову (призовів) громадян України на строкову військову службу на  наступний рік визначаються Указом Президента України, який публікується в засобах масової інформації не пізніше ніж за місяць до закінчення поточного року (ч. 6 ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII, далі — Закон про військову службу).

Однак і надалі залишається чинною ч. 1 ст. 15 Закону про військову службу, згідно з якою на строкову військову  службу в мирний час призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким  до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку й не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Тож чи не значить це, що на наступні роки Президент може вирішити проводити призив на строкову військову службу, а нині ухвалений указ — ще не привід стверджувати, що цьогорічна осінь ознаменує останній призив до лав строкової служби в Україні?

Указ Президента України «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу до внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та звільнення в запас військовослужбовців у 2014 році» від 14.10.2013 р. № 562/2013

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»