Міндоходів розмістило в ЄБПЗ відповідь на запитання: яким чином заповнюються реквізити «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжного доручення на сплату податків і зборів, у тому числі ЄСВ?

Однак відповідь навряд чи порадує платників ЄСВ, бо нічого нового в ній не міститься. Податківці лише процитували норми Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, затвердженого наказом Мінфіну від 07.07.2012 р. № 817 (далі — Порядок) та Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою НБУ від 21.01.2004 р. № 22.

Зокрема Порядком передбачено, що в реквізиті «Призначення платежу» розрахункового документа зазначається в:

полі 1 — службовий код («*»);

полі 2 — розділовий знак «;» і код виду сплати;

полі 3 — розділовий знак «;» (код за ЄДРПОУ в разі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування);

полі 4 — розділовий знак «;» і роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі;

полі 5 — розділовий знак «;»;

полі 6 — розділовий знак «;»;

полі 7 — розділовий знак «;».

Залежно від виду сплати в полі № 2 «Призначення платежу» розрахункових документів вказується відповідний код сплати згідно з додатком до Порядку.

Нагадаємо: для сплати суми грошового зобов’язання використовуємо код 101.

У реквізиті «Отримувач» під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.

Про те, як заповнювати «Призначення платежу» під час сплати ЄСВ, ми писали тут, а де й коли вказувати код доходів бюджетутут.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»