Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності пояснив, як розрахувати середню заробітну плату для визначення суми допомоги по вагітності та пологах, якщо в розрахунковому періоді працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), у яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду. Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку якраз відноситься до таких поважних причин.

Тобто якщо розрахунковим періодом є лютий – липень 2013 року, а працівниця протягом лютого – червня 2013 року перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з першого до першого числа місяця, то із розрахункового періоду виключаються місяці з лютого по червень 2013 року. Розрахунок середньої заробітної плати для визначення суми допомоги по вагітності та пологах у такому випадку повинен здійснюватися із розрахунку заробітної плати за липень 2013 року.

Сума допомоги по вагітності та пологах розраховуватиметься шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість календарних днів, що підлягають оплаті згідно з листком непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами.

Лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 27.07.2013 р. № 30-03/121

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»