Процедура прийому-передачі багатоквартирного будинку з балансу комунального підприємства житлово-комунального господарства на баланс об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі — ОСББ) проводиться згідно з Порядком передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, затвердженим постановою КМУ від 11.10.2002 р. № 1521.

Тож якщо на загальних зборах ОСББ прийнято рішення про взяття будинку на баланс ОСББ, процедура проводиться таким чином:

  • ОСББ звертається з письмовою заявою до міського голови про передачу житлового комплексу на баланс ОСББ, додавши до неї відповідні документи.
  • На підставі поданих документів управління житлового господарства міської ради готує проект рішення міської ради. За наявності належним чином оформлених документів посадові особи не мають законних підстав перешкоджати ухваленню рішення про передачу будинку на баланс ОСББ.
  • Після ухвалення рішення міськради про передачу житлового комплексу з балансу житлово-комунального підприємства на баланс ОСББ попередній балансоутримувач та ОСББ створюють комісію, яку очолює представник ОСББ. Комісія оцінює технічний стан будинку й складає акт прийому-передачі згідно із затвердженим зразком відповідно до постанови КМУ від 11.10.2002 р. № 1521. При цьому спеціалісти рекомендують для об'єктивного відображення в акті реального технічного стану будинку залучити для обстеження будинку незалежну професійну будівельну організацію або відповідного фахівця.
  • Будинок передається з балансу на баланс разом із планом земельної ділянки, технічним паспортом будинку і відповідною технічною документацією у двомісячний термін після надходження відповідного звернення від об'єднання.

Важливо: передача житлового будинку з балансу на баланс здійснюється безкоштовно. Разом із тим операції з передачі багатоквартирних будинків із балансу комунальної власності на баланс ОСББ не оподатковуються, адже об'єкти житлової нерухомості, що перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності) не є об'єктами оподаткування.

Лист Мінрегіону «Щодо передачі багатоквартирних будинків на баланс ОСББ» від 26.06.2013 р. № 7/13-13429

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»