Новини публікуються мовою оригіналу

Мінфін наказом від 11.02.2016 р. № 49 затвердив нові форми звітів:

Цим документом також затверджено порядки заповнення всіх указаних вище форм звітності.

Нагадаємо: таку звітність подають усі суб’єкти господарювання, котрі отримали ліцензії на види діяльності, пов’язані з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Її подають до органу ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання щомісяця до 10 числа місяця, що настає за звітним. Це передбачено ч. 3 ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Зверніть увагу: останні дві форми (№ 1-РА та № 1-РТ) раніше не використовувалися, тож із їх появою звітувати доведеться також роздрібним продавцям алкоголю й тютюну.

Важливо також, що оптові продавці в оновлених формах № 1-ОА і № 1-ОТ тепер зазначатимуть не лише обсяги придбання та реалізації продукції, а й переліки контрагентів, у яких здійснювалося придбання та яким здійснювалась реалізація алкогольних напоїв/тютюнових виробів.

Виробники алкогольних напоїв у новій формі № 2-РС, на відміну від попередньої, додатково вказуватимуть обсяги отримання та відвантаження виноматеріалів.

Наказ набирає чинності через 30 днів із дня його офіційного опублікування. Готується до опублікування в «Офіційному віснику України» № 21 за 22.03.2016 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»