Відповідно до п. 9 р. IV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 458, у разі отримання від держреєстратора повідомлення про проведення спрощеної процедури держреєстрації припинення юридичної особи шляхом її ліквідації або припинення підприємницької діяльності фізособи-підприємця орган доходів і зборів у місячний строк із дати надходження такого повідомлення повинен надіслати державному реєстратору довідку за формою № 3-ЄСВ або повідомлення № 5-ЄСВ.

Довідка за формою № 3-ЄСВ формується, якщо після проведення позапланової документальної перевірки платника (у разі проведення) та закінчення законодавчо визначених строків сплати встановлено відсутність заборгованості.

У разі усунення причин та обставин, які були підставою для заперечень щодо проведення спрощеної процедури держреєстрації припинення платника, орган доходів і зборів не пізніше десяти робочих днів із дати, коли він дізнався про усунення таких обставин, відкликає повідомлення за формою № 5-ЄСВ, про що направляє держреєстратору повідомлення за формою № 6-ЄСВ.

Після проведення остаточного розрахунку платником єдиного внеску орган доходів і зборів знімає його з обліку та вносить відповідні записи до реєстру страхувальників із зазначенням дати й підстави зняття з обліку.

Дані про зняття з обліку платника єдиного внеску органом доходів і зборів передаються до державного реєстратора, Пенсійного фонду України та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

За інформацією з Єдиної бази податкових знань

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»