Міндоходів затвердило новий Порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій. Він поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб), які використовують РРО.

Ним, зокрема, передбачено, що введення РРО та зовнішніх модемів в експлуатацію, їх технічне обслуговування та ремонт здійснюються центром сервісного обслуговування (далі — ЦСО) виключно на підставі договорів про технічне обслуговування та ремонт РРО, укладених із суб’єктами господарювання.

Під час опломбування РРО із зовнішнім модемом ЦСО перевірятиме наявність зазначення моделі (модифікації) РРО в експлуатаційній документації зовнішнього модема, для експлуатації з яким він призначений. Зовнішній модем має бути підключений безпосередньо до РРО. Корпус зовнішнього модема повинен бути опломбований виробником або ЦСО.

Крім того, розширено перелік підстав для проведення перевірки органами Міндоходів відповідності конструкції та програмного забезпечення РРО документації виробника, у тому числі перевірки програмного забезпечення. Зокрема перевірку проводитимуть у разі:

  • закінчення строку використання засобів контролю;
  • установлення факту внесення до належним чином опломбованого РРО непередбачених документацією виробника змін до конструкції чи програмного забезпечення.

Порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій, затверджений наказом Міндоходів від 28.08.2013 р. № 417.
Набирає чинності з дня офіційного опублікування

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»