Усіма пільгами, передбаченими законодавством із питань соцзахисту жінок, охорони материнства та дитинства, користуються й жінки-військовослужбовці. Так, вони мають право на соціальні відпустки: у зв’язку з вагітністю та пологами; для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; у зв’язку з усиновленням дитини; жінкам, які мають дітей.

Крім того, жінкам-військовослужбовцям, які мають двох і більше дітей до 15 років або дитину-інваліда, а також тим, які є одинокими матерями й виховують дитину без батька, надають щорічні чергові відпустки в зручний час (п. 8.8  Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони від 10.04.2009 р. № 170).

Проте можливість установлення гнучкого графіка служби для жінок-військовослужбовців, які мають дітей до 14 років,  не передбачена. Адже службовий час військовослужбовців визначається розпорядком дня, який затверджує командир (начальник) у порядку, визначеному статутами Збройних Сил України з дотриманням установленої загальної тривалості щотижневого службового часу. На це вказує й Мінсоцполітики в листі від 24.07.2013 р. № 774/13/84-13. Детальніше про це читайте в матеріалі «КЗпП для військовослужбовців не указ!».
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»