Поява нікому невідомого до цього коду 71010000 для платників ЄСВ спричинила справжню інформаційну паніку серед бухгалтерської спільноти. При чому фігурує він у різних іпостасях: «код бюджетної класифікації», «технологічний код», «код платежу», «код»…

Ще більш дивними виступають рекомендації від органів доходів і зборів указувати його в полі «Призначення платежу» платіжки на сплату ЄСВ.

Вимоги, яких мають дотримуватися суб’єкти господарювання, заповнюючи реквізити розрахункових документів, зокрема й платіжних доручень, наведено в Додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою НБУ від 21.01.2004 р. № 22.

Відповідно до такої Інструкції, відомості про код бюджетної класифікації мають зазначатися в полі «Отримувач» розрахункового документа: «Під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації».

Коди бюджетної класифікації наведено в наказі Мінфіну від 14.01.2011 р. № 11. Однак такий код, як 71010000 там відсутній. Тож і жодних підстав зазначати його в такому полі в платника немає.

Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, затверджений наказом Мінфіну від 07.07.2012 р. № 817, теж не передбачає вказувати в полі «Призначення платежу» коди бюджетної класифікації, зокрема, коди доходів бюджету.

Проект наказу Міндоходів «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» аналогічно не вказує на необхідності зазначати в полі «Призначення платежу» платіжки на сплату ЄСВ код бюджетної класифікації.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»