Зустрічні звірки відповідно до Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 р. № 2939-XII проводяться з метою здійснення документального та фактичного підтвердження виду, обсягу та якості операцій і розрахунків для з’ясування їх реальності та повноти відображення в обліку об’єкта контролю й можуть проводитися в усіх підприємствах, установах та організаціях.

Тож зустрічні звірки можуть проводитися не лише в контрагентів об’єкта контролю, а й у всіх інших підприємствах, установах та організаціях, що були залучені до виконання відповідних угод. Наприклад, такі звірки можуть бути проведені не тільки в генпідрядника, а й у субпідрядників усіх ланок щодо виконання відповідних робіт.

Нагадаємо: керівники підприємств, у яких проводиться зустрічна звірка, забезпечують посадовим особам органу Держфінінспекції місце для роботи, створення умов для зберігання документів, можливість користування зв’язком, комп’ютерною, розмножувальною та іншою технікою, а також надання інших послуг для виконання службових обов’язків (п. 15 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією України, її територіальними органами, затвердженого постановою КМУ від 20.04.2006 р. № 550, далі — Порядок).

У разі недопущення посадової особи Держфінінспекції до проведення зустрічної звірки складається акт за підписом посадових осіб контролюючого органу та невідкладно письмово інформуються правоохоронні органи для вжиття заходів, передбачених законодавством.

Стосовно осіб об’єкта контролю, які чинять перешкоди в проведенні зустрічної звірки та ревізії, вживають заходи для притягнення до адмінвідповідальності.

Лист Держфінінспекції «Щодо внесення змін до Порядку проведення інспектування» від 19.08.2013 р. № 02-18/990

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»