Новини публікуються мовою оригіналу

У Міністерстві юстиції України 22 січня 2016 року за № 124/28254 було зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 28.12.2015 р. № 1204 (далі — Наказ № 1204) «Про затвердження Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» (далі — Порядок).

Наказ набрав чинності із дня його офіційного опублікування в «Офіційному віснику України» № 11 за 16.02.2016 р.

Зокрема, Наказом № 1204 скасовуються накази Міністерства фінансів України від 28.11.2012 р. № 1236 «Про затвердження Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2012 року за № 2135/22447, Державної митної служби України від 11.05.2006 р. № 370 «Про затвердження Порядку підготовки та направлення митними органами податкових повідомлень платникам податків, установлення й експлуатації дощок податкових повідомлень та Порядку дій митних органів при несвоєчасному погашенні платниками податків податкових зобов’язань», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 травня 2006 року за № 613/12487, та від 02.11.2009 р. № 1050 «Про вдосконалення порядку підготовки митними органами податкових повідомлень платникам податків та дій митних органів при несвоєчасному погашенні платниками податків податкових зобов'язань», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 січня 2010 року за № 100/17395.

Порядок розроблено для застосування посадовими особами всіх контролюючих органів під час складання й надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень платникам податків.

Починаючи із дати набрання чинності Наказом № 1204, податкові повідомлення-рішення повинні бути складені й надіслані (вручені) платникам податків за формами згідно з додатками до Порядку.

При цьому форми податкових повідомлень-рішень суттєво відрізняються від форм, раніше затверджених зазначеними вище наказами, які скасовуються (зокрема, не містять корінців, окрім податкових повідомлень-рішень за формою «Ф», суттєво змінена форма «В4», яка складається в разі зменшення від’ємного значення суми податку на додану вартість, тощо).

Наказом № 1204 та Порядком також імплементовані новації в законодавстві, зокрема, затверджено нові форми податкових повідомлень-рішень, а саме:

  • форма «Р1», яка складається в разі виявлення за результатами перевірок заниження чи завищення суми податкового кредиту та/або суми податкових зобов’язань для цілей р. V Кодексу, заявленої в податковій декларації з податку на додану вартість, що не призвело до виникнення грошових зобов'язань за результатами перевірки (крім випадків, коли зазначене заниження чи завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки);
  • форма «Н», яка складається в разі виявлення порушення платниками податку на додану вартість граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, установлених ст. 201 Кодексу;
  • форма «Д», яка складається за результатами перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, у т.ч. податкових агентів (юридичних або фізичних осіб), із питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податків і зборів, у т.ч. податку на доходи фізичних осіб, при виплаті доходів на користь платників податків — фізичних осіб.

За матеріалами офіційного порталу ДФС.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»