Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі — НКЦПФР) внесла зміни до Порядку ведення реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів.

Так, розширено перелік документів, які має подати аудиторська фірма для внесення її до Реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів (далі — Реєстр). До цих документів належить анкета щодо ділової репутації аудиторської фірми й інформація про пов'язаних осіб керівника та працівників аудиторської фірми, які безпосередньо братимуть участь у проведенні аудиторських перевірок професійних учасників ринку цінних паперів. Форми цих документів визначені в додатках 5 і 6 коментованого рішення відповідно.

Водночас розширено перелік підстав для внесення змін до Реєстру. До них, зокрема, належить зміна терміну чинності свідоцтва про внесення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, а також зміна терміну дії сертифіката аудитора працівників та/або керівника аудиторської фірми.

Крім того, НКЦПФР визначила особливості навчання керівника та працівників аудиторської фірми, які безпосередньо братимуть участь у проведенні аудиторських перевірок професійних учасників ринку цінних паперів. Відповідні зміни було внесено до Положення про порядок навчання та атестації фахівців з питань фондового ринку.

Зокрема змінами передбачено, що за підсумками проходження навчання та в разі успішного складання іспиту аудитори отримують свідоцтво про навчання. Строк його дії — 3 роки з дати видачі.

Рішення НКЦПФР «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку» від 16.07.2013 р. № 1248.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Станом на 07.10.2013 р. не опубліковане

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»