Новини публікуються мовою оригіналу

Із 1 квітня 2016 року набирають чинності нова форма податкової накладної та Порядок її заповнення, затверджені наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 31.12.2015 р. № 1307.

Відзначимо, що в новому Порядку заповнення податкової накладної, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307 (даліПорядок № 1307), ураховано нещодавні зміни до ПКУ в частині мінімальної бази обкладення ПДВ. Нагадаємо: із 01.01.2016 р. база оподаткування операцій із поставки самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін (абз. 2 п. 188.1 ПКУ).

Тож Мінфін урахував такі зміни в:

  • типі причини 17«Складена на суму перевищення звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання»;
  • п. 15 Порядку № 1307, де йдеться про податкові накладні на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, та на суму перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною.

Окрім того, у п. 16 Порядку № 1307 з’явилася нова норма, що передбачає в графі 2 податкової накладної на перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною зазначати: «перевищення ціни придбання над фактичною ціною постачання товарів/послуг, указаних у податковій накладній № _______» (зазначається порядковий номер податкової накладної, складеної на суму постачання цих товарів/послуг, визначену виходячи з їх фактичної ціни (договірної вартості)).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»