Президент підписав Закон України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» від 03.09.2013 р. № 425-VII, яким визначено правові та економічні засади виробництва й обігу органічної сільгосппродукції та сировини й заходи контролю та нагляду за такою діяльністю.

Згідно з цим законом, здійснювати виробництво органічної продукції (сировини) (далі — продукції) матиме право фізична чи юридична особа будь-якої організаційно-правової форми та форми власності після проходження оцінки відповідності виробництва органічної продукції й отримання сертифіката відповідності та включення її до Реєстру виробників органічної продукції (сировини).

Реєстр виробників органічної продукції (сировини) публікується в засобах масової інформації Держсільгоспінспекцією України, а також на її офіційному веб-сайті.

суб’єкти, не занесені до такого Реєстру, не вправі здійснювати виробництво органічної продукції та/або сировини.

Оцінювання виробництва органічної продукції здійснюється аудитором із сертифікації та/або спеціалістом органу з оцінки відповідності виробництва органічної продукції.

Сертифікат видається в разі, якщо перероблена сільськогосподарська продукція повністю була виготовлена відповідно до вимог цього Закону та не менше 95% її інгредієнтів є органічними.

Закон України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» від 03.09.2013 р. № 425-VII.

Набирає чинності через три місяці з дня опублікування.
Станом на 07.10.2013 р. не опублікований

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»