Нова редакція Трудового кодексу, над яким уже понад десять років ламають списи політики, профспілки та роботодавці, уже готова до розгляду в парламенті. Днями відбулося представлення доопрацьованого законопроекту у Федерації профспілок України. Про це повідомляє видання «Голос України».

Як стверджують автори законопроекту, у доопрацьованому варіанті Трудового кодексу, який було внесено до парламенту наприкінці серпня навзамін відкликаного законопроекту від 22 квітня, враховано низку висловлених зауважень і пропозицій. Зокрема перед роботодавцями поставлено вимогу, що зарплата є першочерговим платежем, збережено обов’язковість ведення трудових книжок і підписання контракту чи трудового договору під час приймання на роботу, розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця можливе лише за згоди профспілки, передбачено збільшити з 20% до 30% надбавку за роботу в нічний час, можливість продовжувати працювати пенсіонерам, забороняється звільняти працівників за участь у страйку.

Основні закиди опозиції — зокрема щодо можливості безоплатно збільшувати тривалість робочого дня — автори законопроекту також відкидають. Згідно із законопроектом, тривалість робочого дня, як і нині, становитиме 8 годин, робочого тижня — 40 годин, п’ятиденний робочий тиждень. А якщо людина перепрацює за рік понад 120 годин — їй мають сплатити в потрійному розмірі. А про дванадцятигодинний робочий день чи подобове чергування йдеться лише на тих виробництвах чи організаціях, де безперервний процес і відповідний графік роботи. І це окремо виписано в законопроекті.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»