Уряд змінив процедуру проведення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та справляння плати за проїзд ними автодорогами, якщо вагові та/або габаритні їх параметри перевищують нормативні.

Відтак введено поняття «документальний габаритно-ваговий контроль» — визначення загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу.

Габаритно-ваговий контроль на стаціонарних пунктах включатиме документальний попередній та/або точний контроль, на пересувних — документальний точний контроль.

Встановлено, що за рух без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу плата визначатиметься за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру:

  • до 10% —у подвійному розмірі;
  • на 10 – 40% — у потрійному розмірі;
  • більше як на 40% — у п’ятикратному розмірі.

У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається, виходячи з параметру із найбільшим перевищенням.

Перевізник буде зобов’язаний протягом 30 календарних днів із моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансінспекції.

До того ж передбачено, що обмеження або заборона руху в денну пору доби за температури повітря вище +28° C поширюється на транспортні засоби фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн. Раніше таку норму вводили тимчасово за рішенням ДАІ або місцевих органів влади.

Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні» від 26.06.2013 р. № 704.

Набирає чинності з дня опублікування.
Станом на 03.10.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»