Державна міграційна служба України визначила перелік порушень міграційного законодавства, за які вправі накладати стягнення вповноважені особи цього органу.

Водночас адмінпротоколи на підставі розробленого порядку можуть бути складені лише за такі правопорушення:

  • проживання без паспорта — попередження або штраф від 17 до 51 грн (ст. 197 КпАП);
  • умисне зіпсуття паспорта чи втрата його з необережності — попередження або штраф від 17 до 51 грн (ст. 198 КпАП);
  • допущення проживання без паспорта — попередження або штраф від 17 до 51 грн (ст. 199 КпАП);
  • прийняття на роботу без паспорта — штраф від 17 до 51 грн (ст. 200 КпАП);
  • незаконне вилучення паспортів і прийняття їх у заставу — попередження або штраф від 17 до 51 грн (ст. 201 КпАП);
  • порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні й транзитного проїзду через територію України — штраф від 510 до 850 грн (ст. 203 КпАП);
  • порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців та осіб без громадянства й оформлення для них документів — штраф від 1700 до 3400 грн (ст. 204 КпАП);
  • невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців та осіб без громадянства —попередження або штраф від 340 до 680 грн (ст. 205 КпАП);
  • порушення порядку надання іноземцям та особам без громадянства житла, транспортних засобів і сприяння в наданні інших послуг — штраф від 5100 до 8500 грн (ст. 206 КпАП).

Справи щодо накладення стягнень розглядаються керівниками (першими заступниками, заступниками керівників) головних управлінь (управлінь) міграційної служби в АРК, областях, містах Києві та Севастополі, управлінь (відділів, секторів) міграційної служби в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (АРК) значення за місцем вчинення правопорушення, а в разі відсутності уповноваженої посадової особи, яка розглядає справи про адміністративне правопорушення та накладає адміністративне стягнення, — особою, яка виконує її обов’язки.

Зверніть увагу: всі справи про адмінправопорушення, учинені особами віком від 16 до 18 років, за загальним правилом розглядаються районними, районними в місті, міськими чи міськрайонними судами (суддями).

Наказ МВС «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною міграційною службою України» від 28.08.2013 р. № 825.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Станом на 03.10.2013 р. не опублікований

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»