На засіданні Уряду від 3 жовтня 2013 року обговорювалося питання: гуляти чи працювати на початку 2014 року. Мінсоцполітики пропонувало перенести в 2014 році для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями, робочі дні з:

  • четверга 2 січня — на суботу 11 січня;
  • п’ятниці 3 січня — на суботу 25 січня;
  • понеділка 6 січня — на суботу 8 лютого.

У результаті працівники могли б отримати бонус у вигляді різдвяних канікул, що тривали б з 1 по 7 січня 2014 року.

Проте урядовці висловили сумнів щодо користі подібних рішень і відправили проект розпорядження на доопрацювання.

А все пояснюють тим, що робота в перенесені дні ведеться працівниками недостатньо продуктивно. Про це свідчать, зокрема, дані моніторингу обсягів споживання електроенергії. Згідно з проведеними розрахунками, наприклад, у травні 2013 року внаслідок перенесення робочих днів було не спожито електроенергії на 8 млрд грн. Фактично, економіка понесла втрати на таку суму, бо не отримала сплату за енергоносії. У ті дні, на які були перенесено робочі (зазвичай це суботи), за даними моніторингу обсяг споживання електроенергії склав лише 40% від звичайних об’ємів споживання.

Нагадаємо: відповідний проект розпорядження КМУ «Про перенесення робочих днів у 2014 році» був розроблений Мінсоцполітики та поданий на узгодження до профспілок. Про нього ми згадували в новині «Уряд пропонує розпочати 2014 рік із різдвяних канікул».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»