Проект постанови КМУ передбачає, що в разі відмови споживачу в можливості розрахуватися за товари чи послуги електронними засобами платежу вводиться нова норма відповідальності. З’явиться вона завдяки підготовленому Міністерством економічного розвитку і торгівлі України проекту постанови КМУ, яким вносяться зміни до Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів, затвердженого постановою КМУ від 17.08.2002 р. № 1177.

А саме: за обмеження або відмову в реалізації прав споживачів щодо можливості розраховуватися платіжними картками на суб’єктів господарювання накладається стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн).

«Таким чином, з прийняттям зазначеної постанови споживачі можуть вимагати у всіх суб’єктів господарювання, де встановлені касові апарати, приймати в оплату електронні засоби платежу. У разі відмови у проведенні розрахунку споживачі можуть звертатися за захистом своїх прав до Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів», — зазначив заступник директора департаменту розвитку торгівлі Мінекономрозвитку Сергій Литвиненко.

Нагадаємо: за недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів органи доходів і зборів мають право застосувати до підприємств чи підприємця адмінштраф у розмірі від 100 до 200 НМДГ (1700 – 3400 грн), за аналогічні дії, учинені особою, яку протягом року вже піддавали адмінстягненню за згаданою статтею, санкція збільшується від 500 до 1000 НМДГ (8500 – 17000 грн) (ст. 16315 КпАП).
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»