11 листопада 2011 року в Брюсселі відбувся завершальний двадцять перший раунд переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію, у ході якого були узгоджені всі положення тексту Угоди.

Угода про асоціацію покликана забезпечити якісно новий, поглиблений формат відносин між Україною та ЄС. Вона стане унікальним двостороннім документом, який виходитиме далеко за рамки подібних угод, укладених ЄС свого часу з країнами Центральної та Східної Європи. Угода не лише закладе якісно нову правову основу для подальших взаємин між Україною та ЄС, але й слугуватиме стратегічним орієнтиром для проведення системних соціально-економічних реформ в Україні, широкомасштабної адаптації законодавства України до норм і правил ЄС.

Важливим елементом Угоди є положення про створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Угода про асоціацію налічує понад тисячу сторінок, а за своєю структурою складається з преамбули, семи частин, 43 додатків і 3 протоколів.

Нагадаємо: переговори щодо нового базового договору між Україною та ЄС на заміну чинної Угоди про партнерство й співробітництво були започатковані в березні 2007 року.  Підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС заплановано на листопад 2013 року.

Ознайомитися з робочим перекладом угоди можна за посиланнями:

ПРОЕКТ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ І ЙОГО ДЕРЖАВАМИ-ЧЛЕНАМИ

СПИСОК ДОДАТКІВ

Скасування мит: Україна, Європейський союз

ПРОТОКОЛИ:

Спільна декларація

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»