Вимоги, яких мають дотримуватися суб’єкти господарювання, заповнюючи реквізити розрахункових документів, зокрема й платіжних доручень, наведено в Додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженій постановою НБУ від 21.01.2004 р. № 22.

Так, заповнюючи платіжне доручення на перерахування платежів до бюджету, потрібно в полі «Отримувач» зазначати найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.

Тому під час оформлення платіжних доручень сплати платежів до бюджетів потрібно взяти до уваги, що реквізит «Отримувач» повинен вміщувати: назву органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунки для зарахування доходів та інших надходжень до бюджетів/найменування території/код бюджетної класифікації.

Наприклад, під час сплати ПДВ: «Броварське УК/Бровар. р-н/14010100».

У полі «Призначення платежу» платіжного доручення на перерахування коштів до бюджету код бюджетної класифікації відповідно до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, затвердженого наказом Мінфіну від 07.07.2012 р. № 817, не вказують.

Тож досить дивною видається інформація, розміщена на сайті Міндоходів, де пропонується в полі «Призначення платежу» під час сплати ЄСВ, окрім звичної для платників інформації, вказувати код програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету/код тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів. Такий код застосовують розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів під час сплати платежів для бюджету задля контролю за цільовим використанням бюджетних коштів.

Можливо, Міндоходів спутало його з кодом доходів бюджету, які якраз і застосовують для кодифікації податків, зборів та інших надходжень до бюджету. Коди доходів бюджету затверджено наказом Мінфіну від 14.01.2011 р. № 11. Однак відповідні коди для ЄСВ там відсутні.

Яким чином заповнювати поле «Призначення платежу» під час сплати ЄСВ, читайте тут .

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»