Новини публікуються мовою оригіналу

1 січня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIII, яким запроваджено нові ставки акцизного податку на переважну більшість підакцизних товарів.

Оскільки ставки набирають чинності в різний час і в різному співвідношенні, наведемо порівняльні таблиці зі старими й новими ставками та датаминабрання ними чинності.

1.Реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів

Залежно від виду підакцизних товарів діють такі ставки:

  • для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну — 5%;
  • для пального — 0,042євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.

При цьому податок для пального розраховується та сплачується в гривні за офіційним курсом, установленим НБУ, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, у якому здійснюється реалізація товару (продукції), і лишається незмінним протягом звітного кварталу.

2. Спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво

Дані наведено в порівняльній таблиці 1.

3.Тютюнові вироби, тютюн і промислові замінники тютюну

Дані про ставки й мінімальне податкове зобов’язання зі сплати акцизного податкуз тютюнових виробів наведено в порівняльних таблицях 2 та 3 відповідно.

4. Пальне

Податковий кодекс поповнився новим пп. 14.1.141-1, який визначає пальне як нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 ПКУ.

Ця категорія підакцизних товарів у поточному році зазнала найбільших змін. Це стосується й ставок податку (див. таблицю 4).

Для решти підакцизних товарів ставки лишили без змін.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»