Новини публікуються мовою оригіналу

Уже традиційно 31 грудня Президент, на радість людям, а особливо податковим консультантам, підписує закон про зміни до ПКУ. Цей рік — не виняток, адже учора був підписаний та опублікований у газеті «Голос України» № 250 (6254) Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VІІІ.

Основні нововведення в частині ПДФО такі:

  • ставка ПДФО більше не залежить від розміру доходу, а є сталою (у 2016 році — 18%, із 2017 року — 17%);
  • розмір податкової соцпільги, як і раніше, становить 50% мінзарплати (у 2016 році — 689 грн). Обіцяного підвищення порогу доходу для застосування ПСП не відбулося. Він, як і раніше, дорівнює розміру мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року, помноженому на 1,4 (у 2016 році — 1930 грн);
  • для підприємців-загальносистемників змінили правила сплати авансових платежів із ПДФО. Тепер вони розраховуються платником податку самостійно згідно із фактичними даними, зазначеними в Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня та до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Серед інших змін, які можна вважати позитивними — від обкладення ПДФО звільнили доходи, отримані фізособами у зв'язку зі здійсненням заходів щодо енергоефективності й енергозбереження. Детальніше про це й інше читайте незабаром у розгорнутих коментарях «Інтерактивної бухгалтерії» до змін в оподаткуванні 2016 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»