Новини публікуються мовою оригіналу

Із 01.01.2016 р. набирає чинності постанова КМУ від 25.12.2015 р. № 1133 «Про надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань у скорочені строки» (далі — Постанова № 1133).

Зокрема, Постановою № 1133 установлено розмір плати за внесення в скорочені строки змін до відомостей про фізособу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізосіб-підприємців і громадських формувань, окрім унесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою, а саме:

  • змін до відомостей про прізвище, ім’я, по батькові чи місцезнаходження фізособи-підприємця протягом 6 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних і святкових днів, — у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію;
  • змін до відомостей про прізвище, ім’я, по батькові чи місцезнаходження фізособи-підприємця протягом 2 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів, — у 5-кратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію.

Відзначимо: державна реєстрація в скорочені строки здійснюється виключно за бажанням заявника в разі внесення ним додатково до адміністративного збору відповідної плати.

Плата за проведення державної реєстрації в скорочені строки справляється у відповідному розрахунку від мінімальної заробітної плати в місячному розмірі, установленому законом на 1 січня календарного року, у якому здійснюється державна реєстрація, та округлюється до найближчих 10 грн (п. 2 Постанови № 1133).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»