Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 301.04.01 «ЗІР» надала відповідь на запитання: чи є базою нарахування й утримання ЄВ сума середнього заробітку, нарахована роботодавцем працівникам, призваним на строкову військову службу або прийнятим на військову службу за контрактом, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) уведення воєнного стану, яка надалі компенсується з державного бюджету?

Оскільки ч. 7 ст. 7 Закону № 2464 передбачено звільнення від нарахування й утримання ЄСВ на виплати, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, які були призвані під час мобілізації, на особливий період, то сума середнього заробітку, нарахована роботодавцем працівникам, призваним на строкову військову службу або прийнятим на військову службу за контрактом, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, яка надалі компенсуються з державного бюджету, є базою нарахування й утримання ЄСВ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»